طراحی داخلی شرکت ها و محیط های اداری

طراحی داخلی شرکت ها و محیط های اداری

 

در نحوه چیدمان وسایل و لوازم هر مکانی چه منزل و چه محل کار باید قوانین و نکات مهم  طراحی داخلی را رعایت کرد. دکوراسیون داخلی در سازمان ها و ادارات مانند هر مکان دیگری قوانین و بایدها و نبایدهایی دارد که در زیبایی ظاهر و جذابیت آن در نظر مراجعین و کارکنان تأثیر به سزایی دارد. برای داشتن فضای زیبای شرکت دکوراسیون داخلی اداری متناسب با زمینه فعالیت آن شرکت می تواند نقش اساسی داشته باشد.

طراحی داخلی شرکت

در طراحی داخلی سازمان ها نکته مهم ایجاد هماهنگی بین اجزا و لوازم اداری است که بیننده در نگاه اول به ارتباط و انسجام بین وسایل و اجزای موجود، از نظر طرح و رنگ پی ببرد. باید بدانید هر کدام از وسایل در دفتر کار باید به چه نحوی قرار گیرند که هم از نظر ظاهری زیبا باشند و هم از نظر کاربرد به بهترین صورت در جای خود قرار گیرند. در زیباسازی فضای شرکت طراحی داخلی مناسب با معماری ساختمان تأثیر فراوانی دارد.

برای طراحی داخلی ادارات سبک های مختلفی وجود دارد مانند سبک کلاسیک، مدرن، سنتی، صنعتی و … که با در نظر گرفتن زمینه فعالیت سازمان، تعداد کارکنان و میزان مراجعه ارباب رجوع و افراد مختلف، باید سبک مورد نظر را انتخاب کنید. دفتر کار و یا ساختمان شرکت شما مکانی است که در آن به دنبال فرصت های تجاری مناسب و جذب مشتریان بیشتر هستید؛ بنابراین شکل ظاهری و طراحی داخلی آن در جلب رضایت مشتریان و همچنین روحیات کارکنان مؤثر است. معمولاً سازمان‌ هایی که به دنبال بازدهی بالاتر هستند  طراحی داخلی دفتر کار خود را به گونه ای انجام می دهند که علاوه بر پرستیژ شغلی، آرامش کارکنان و مراجعین را به همراه داشته باشد.

اجزای دکوراسیون داخلی اداری

کارکنان و مدیران روزانه برای ساعت های طولانی مشغول به کار هستند و چنان در وظایف و فعالیت ‌های خود غرق می‌ شوند که شاید نظرات و برداشت دیگران به هنگام مراجعه به شرکت  دکوراسیون داخلی برای اولین بار را در نظر نداشته باشند. در دکوراسیون اداری سازمان باید خود را به جای شخص تازه وارد و یا مشتری که برای اولین بار به شرکت مراجعه می ‌کند قرار داده و از این دید به وضعیت ظاهری دفتر کار نگاه کرد.

برداشت مشتری در دید اول  در میزان جلب اعتماد به کسب و کار شما تأثیر فراوانی دارد. رنگ آمیزی دیوار و کاغذ دیواری های استفاده شده برای آنها باید با مبلمان اداری هماهنگی داشته باشد. وسایل اداری مستقر در اتاق کار کارمندان و اتاق مدیریت باید زیبا و متناسب با هم انتخاب شوند. برای تزیین اتاق ها می توانید از گیاهان آپارتمانی در گوشه و کنار آن استفاده کنید. استفاده از تابلوها و یا آثار هنری مانند نقاشی و عکس و صنایع دستی جلوه زیبایی به دکوراسیون می دهد. طراحی اداری داخلی سازمان و حتی خارج از آن باید برای مشتریان جذاب باشد و اعتماد آنان را برانگیزد.

انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی سازمان، انتخاب مبلمان و رنگ مناسب برای دکوراسیون از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این رنگ باید با کسب و کار مورد نظر مطابقت داشته باشد و در نگاه اول زمینه فعالیت شرکت را تا حدودی در ذهن بیننده تداعی کند. در طراحی داخلی  شرکت های حسابداری و مالی استفاده از رنگ های خنثی کاربرد زیادی دارد.

برای طراحی داخلی کسب و کارهای هنری مانند طراحی، معماری و گرافیک می توان از رنگ ‌های جذاب و گرم برای نمایش خلاقیت و ایده های موجود در کسب و کار استفاده کرد. یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ در طراحی داخلی اداری توجه به رنگ سازمانی است. رنگ مورد نظر باید به گونه ای انتخاب شود که لوگوی شرکت را به خوبی به نمایش بگذارد. در طراحی اداری سازمان معمولاً از لوگو یا نشان سازمانی و رنگ های موجود در آن استفاده می شود که در جذب مخاطب و ماندگاری در ذهن او تأثیر مستقیم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *