طراحی داخلی و نکاتی برای زیبایی بیشتر محیط

طراحی داخلی و نکاتی برای زیبایی بیشتر محیط

 

طراحی داخلی یکی از رشته هایی است که امروزه از آن برای زیبا سازی و استفاده بهینه از فضای داخلی ساختمان های اداری و یا مسکونی استفاده می شود. معمولاً برای طراحی از شرکت طراحی داخلی متخصص در این زمینه استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را که یک شرکت دکوراسیون داخلی از آن برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه استفاده می کند را برای شما شرح دهیم.

انتخاب نوع رنگ دیوارها در طراحی داخلی:

انتخاب رنگ در طراحی داخلی خانه علی الخصوص در خانه های با مساحت پایین بسیار مهم است. انواع مختلفی از رنگ ها را می توان در ساختمان ها به کار برد اما استفاده از رنگ های روشن با درخشنگی و شفافیت بالا توصیه می شود.

انتخاب و استفاده از رنگ های روشن باعث بزرگتر به نظر آمدن فضای داخلی خانه خواهد شد و هرچه شفافیت و درخشنگی رنگ به کار برده شده بیشتر باشد به دلیل بازتابانده شدن نور آن فضا بزرگتر و وسیع تر به نظر خواهد رسید.

انتخاب کفپوش مناسب در طراحی داخلی:

از دیگر مواردی که در طراحی داخلی خانه اهمیت دارد کفپوش آن می باشد. کف پوش را می توان از مصالح گوناگون انتخاب کرد که از جمله آن ها سرامیک، پارکت و یا موکت می باشد. بهتر است تا در انتخاب رنگ کفپوش از رنگ های روشن استفاده نشود. برای این کار می توان در وسط کفپوش از طراحی های زیبا با رنگ های مختلف استفاده کرد.

استفاده از طبیعت در طراحی دخلی:

برای پر کردن کمبود فضای سبز در خانه ها می توان از گلدان های زیبا و گل های متنوع استفاده کرد. این گلدان ها را می توان در کنار و کنج دیوار ها و یا در کنار پنجره ها استفاده کرد. سعی کنید تا جایی که می توانید گلدان ها را در کنج دیوار قرار دهید چون که معمولاً این کنج ها خالی و بدون استفاده می باشند.

 نورپردازی قسمت های مختلف خانه در طراحی داخلی:

یکی از مهم ترین قسمت های خانه آشپزخانه می باشد که در نورپردازی آن می بایست دقت زیادی کرد. در قسمت های مختلف آشپزخانه مثل سینک و یا اجاق گاز که محل انجام کار می باشند نور بیشتری مورد نیاز می باشد. علاوه بر این قسمت ها محیط کلی آن نیز می بایست دارای نور مناسب باشد.

در حمام و دستشویی طراحی نورپردازی اهمیت کمتری دارد ولی می بایست حداقل ها را برای آن ها تامین کرد تا فضای داخلی آن زیباتر جلوه نماید.

در نورپردازی قسمت هایی چون هال و پذیرایی و راهرو ها نیز باید بیشتر دقت کرد چون در این مناطق می بایست از نور بیشتری استفاده گردد.

از دیگر موارد مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی، مبلمان منزل می باشد. انتخاب رنگ های مبلمان اختیاری است ولی اگر از رنگ های روشن و شفاف استفاده شود بهتر می باشد. در انتخاب نوع آن هم اگر از مدل های بدون انحنا و یا با اشکال خاص استفاده شود زیباتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *