نکاتی در مورد تغییر دیزاین داخلی

نکاتی در مورد تغییر دیزاین داخلی

 

تا حالا شده است که به تغییر دیزاین داخلی به طور جدی فکر کرده باشید؟! این تغییر علاوه بر زیباسازی محیط، جلوه و شخصیت تازه‌ای به فضای داخلی محل کار و زندگی شما می‌بخشد. برای یک تغییر دیزاین داخلی مناسب راه‌های ساده‌ای وجود دارد مانند تغییر رنگ دیوارها اما اگر به دنبال طراحی داخلی حرفه‌ای هستید بهتر است که به یک شرکت دکوراسیون داخلی مراجعه کنید.

تغییر دکوراسیون داخلی با کمک مها دیزاین

محیط‌های کاری سرد و خسته کننده یا اتاق‌های کوچک با انبوهی از وسایل، می‌تواند دلیل قانع کننده‌ای برای شروع یک تغییر باشد. طراحی داخلی در حقیقت محیط و فضای داخلی را برای شما به خوبی بهینه سازی می‌کند و روح تازه‌ای به آن می‌بخشد، در گذشته شاید بیشترین چیزی که در معماری ساختمان اهمیت داشت فضای خارجی و ساختار ظاهری آن بود اما امروزه چینش وسایل و طراحی داخلی فضا نیز مهم است و یک طراحی داخلی خوب به نوعی یک شخصیتی خاص به محیط می‌بخشد.

{تصویر ۱}

انواع شرکت طراحی داخلی وجود دارد که طرح‌های متفاوتی مانند مینیمالیسم، روستیک، ماوریک و …. برای تغییر دیزاین داخلی محیط ارائه می‌کنند، هم چنین ساختار فضا را نیز می‌توانند با توجه به سلیقه شما به سبک‌های ایرانی، کلاسیک، ویکتوریایی، انگلیسی و … طراحی کنند.

ویژگی‌های یک دیزاین داخلی خوب از نظر مها دیزاین

از مهم‌ترین اصل‌های یک تغییر دیزاین داخلی تأثیرگذار رعایت نکاتی مانند نور، فرم، فضا، بافت، شکل، رنگ و حجم است. این موارد پایه‌های اصلی است که شرکت طراحی داخلی در نظر می‌گیرند تا تغییرات را مطابق با این اصول اعمال نمایند.

در حقیقت وقتی محیط شما نورگیری مناسبی داشته باشد فضا علاوه بر القای احساس تازگی و طراوت به بیننده، بزرگ‌تر و دلنوازتر هم دیده می‌شود. در مورد رنگ هم می‌توان اشاره کرد که طراحان در هنگام تغییر دیزاین داخلی پیشنهاد ویژه دارند که حتماً از رنگ‌های روشن برای فضا استفاده شود.

متخصصان شرکت طراحی دکوراسیون پیشنهاد می‌کنند در هنگامی آماده سازی فضا به جای اینکه همه وسایل مانند مبلمان را در گوشه و کنار دیوارها قرار دهید بهتر است تعدادی از آن‌ها را در وسط یک فضا گرد هم آورید تا یک فضای گفتمان صمیمی را فراهم کنید یا سعی کنید زمانی که رنگ دیوارها را تغییر می‌دهید قاب عکس‌هایی هم که تهیه می‌کنید با رنگ فضا هماهنگی کامل را داشته باشند.

معرفی چند نمونه از سبک دکوراسیون داخلی

هر قسمت از فضای خانه و محل کار طراحی داخلی خاص خود را دارد مثلاً در طراحی آشپزخانه کوشیده می‌شود از کم‌ترین فضا بهترین استفاده را برده و بیشتر فضاها پنهان سازی می‌شود تا محیط در عین سادگی فضای کافی برای قرار دادن وسایل را نیز داشته باشد. در این بخش چند نمونه از سبک‌های دیزاین داخلی را معرفی می‌کنیم.

شرکت دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌دهد که اگر به دنبال یک محیط ساده در عین حال زیبا می‌گردید بهترین گزینه سبک طراحی داخلی ژاپنی است. در این سبک بیشتر از فریم‌های مربعی و درهای کشویی استفاده می‌شود، در طراحی ژاپنی از جزئیات کم‌تری نسبت به بقیه سبک‌های مشابه بهره برده می‌شود. از دیگر سبک‌های تغییر دیزاین داخلی ژاپنی می‌توان به سبک اوریگامی اشاره کرد که بسیار مناسب فضاهای اداری و شرکت‌ها است.

حتماً بارها اسم فنگ شویی به گوشتان خورده است، در حقیقت اصل فنگ شویی در سبک دیزاین داخلی چینی گنجانده می‌شود و در این اصل وسایل بنابه ۵ پایه آب، خاک، آتش، باد و فلز طوری چیده می‌شوند که به شما انرژی مثبت القا کنند. در سبک چینی بنابر قائده فنگ شویی بیشتر المان‌ها از چوب ساخته شده‌اند که بر گرفته از طبیعت است. در سبک چینی طراحان از رنگ‌های چشم نواز طلایی، قرمز و زرد و مشکی بیشترین استفاده را دارند. اگر به دنبال یک سبک خاص و آرامش بخش هستید حتماً به سراغ سبک تغییر دکوراسیون چینی بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *