کارایی و اهمیت دکوراسیون داخلی در منزل و محل کار

کارایی و اهمیت دکوراسیون داخلی در منزل و محل کار

 

دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی در هر فضا نشان دهنده ی سبک فکری غالب در آن حوزه است.امروزه تأثیر گذاری فضا بر روحیات و عواطف انسان بر هیچ کس پوشیده نیست.از این رو در قرن معاصر ایده ها و سبک های جدیدی از دکوراسیون داخلی ظاهر شد که در بسیاری از جوامع پیشرفته مورد توجه قرار گرفته است.

هدف دکوراسیون داخلی از نظر مها دیزاین

به طور کلی هدف از دکوراسیون داخلی ایجاد هارمونی در میان عناصر فضاست؛در واقع شرکت طراحی داخلی تلاش می کند عناصر مجزای محیط را به شکلی هوشمندانه به هم مرتبط کند.از این رو طراحی داخلی تنها یک درک شهودی از زیبایی بصری نیست بلکه به دانش و تخصص عالی نیازمند است.

هر شرکت طراحی برای برطرف کردن نواقص و کاستی های فضا تکنیک هایی کمک می گیرد. در ادامه به برخی از این تکنیک ها می پردازیم.

فضا و اجسام سرد و بی روح  با مها دیزاین

در اینگونه موارد، شرکت دکوراسیون داخلی از نور و رنگ اجسام کمک می گیرد. وجود رنگ های سرزنده که هماهنگی ویژه ای باهم دارند می تواند فضا را به کلی تغییر دهد.همچنین نورپردازی مناسب در طراحی داخلی می تواند اجسام مرده را به تصویر بکشد و به آن ها روح ببخشد.محیط منزل و محل کار می تواند کسل کننده و دارای بار منفی باشد و یا با کمک دکوراسیون داخلی حس شادابی را به کاربر القا کند.این مهم با کمک یک شرکت طراحی داخلی به بهترین نحو انجام می شود.

یکی از بهترین ایده ها برای دکوراسیون داخلی الهام گرفتن از طبیعت است.استفاده از یک طیف رنگی برای هر قسمت مجزای منزل یا محل کار بسیار خلاقانه در طراحی داخلی است. شرکت دکوراسین داخلی در طراحی داخلی معمولا از طیف رنگ خنثی برای نشیمن و رنگ های آرامش بخش برای اتاق خواب استفاده می کنند.

تصویر ۲

توجه به حجم کم محیط و سنگینی فضا:

یک شرکت دکوراسیون داخلی در چنین فضایی با ایجاد خطای بصری و انتقال حس متضاد کاربر را راضی می کند.وسایل و مواد بکار رفته مانند دیوار ها، مبلمان، پارکت و کف پوش، کاغذ دیواری و وسایل بکار رفته در دکوراسیون داخلی می تواند این مشکل را برطرف کند.مثلا القای حس سبکی و آرامش با کمک طراحی داخلی امکان پذیر است.

استفاده از لوستر هایی با طیف رنگ مناسب و هارمونیک در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می گیرد.همچنین استفاده از درب های کشویی برای فضاهای کم حجم پیشنهاد قابل تأملی است.

وجود فضاهای غیر قابل استفاده در محیط:

ساختمان های مسکونی گاهی دارای فرورفتگی ها و برجستگی های در دیوار داخلی هستند. این فضا ها به ظاهر بلا استفاده اند؛ اما در واقع با کمک طراحی داخلی و کمی خلاقیت می توان از همه ی فضای موجود استفاده ی بهینه کرد. پیش از هر اقدامی لازم است با فردی متخصص مشورت کرد سپس در صورت امکان، تبدیل فضا به قفسه ی کتاب، کمد، جا رختی و… اقدامی مناسب تلقی می شود. با این کار نه تنها از فضا های بلا استفاده، استفاده کرده ایم؛ بلکه با کمی خلاقیت به زیبا سازی طراحی داخلی محیط کمک می کنیم.

هنر و کارایی دکوراسیون داخلی در چنین مواردی آشکار می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *