کاربرد رنگها در طراحی داخلی خانه و محیط کار

کاربرد رنگها در طراحی داخلی خانه و محیط کار

طراحی داخلی چیست و چرا باید به آن توجه کنیم؟ استفاده از طراحان داخلی در طراحی دکوراسیون داخلی چه فوایدی دارد؟ این سوالی است که بسیاری از افراد جواب آن را نمیدانند. در ادامه این مقاله در این زمینه بیشتر صحبت خواهیم کرد…

منافع طراحی داخلی در منزل با مها دیزاین

طراحی داخلی را هنر استفاده از فضا میدانند به نحوی که بهترین نتیجه روانی و فیزیکی ر ا داشته باشد. از مزایای معماری داخلی این است که به ما امکان بهره بردن درست و کامل از فضای اطرافمان را میدهد. همچنین زیبایی فضا از دیگر وظایف این کار است چرا که بخش مهمی از زندگی ما در خانه میگذرد و یک محیط زیبا با طراحی مناسب میتواند به آرامش روحی و بالا بردن میزان انرژی افراد خانواده کمک کند. در حقیقت طراحی داخلی فضا یکی از مواردی است که توسط علم روانشناسی برای افزایش نشاط افرادی که در یک محل کار یا زندگی میکنند توصیه شده است.

طراحی داخلی در محیط کار

اما طراحی داخلی در محیط کار نیز بسیار توصیه شده است. اگرچه در گذشته استفاده از طراحان داخلی بیشتر در خانه ها مورد استقبال قرار نمیگرفت، اما امروزه در اداره ها و محیط های کاری نیز با استقبال رو به رو شده است. چرا که مدیران دریافته اند محیط زیبا و شاداب موجب افزایش بهره وری کارکنان و بالا رفتن بازده شرکت دکوراسون داخلی  میشود.

طراح داخلی چه وظایفی دارد؟

یک طراح داخلی خوب باید علاوه بر آشنایی با رنگها و تاثیر آنها در محیط، با انواع رنگها و میزان غلطت آنها نیز آشنا باشد. همچنین باید با چیدمان اشیا و تاثیر آنها در محیط نیز آشنا باشد و بتواند در طراحی خود از قسمتهای نورگیر و مهم اتاقها استفاده کند. البته این مسائل با توجه به ساخت هر ساختمان، کاربرد آن و میزان هزینه ای که برای طراحی داخلی آن باید صورت بگیرد متفاوت است. او باید بداند که مکانهای مختلف نیاز به طراحی داخلی ویژه ای دارند به عنوان مثال برای اتاق خواب از رنگهای آرامش بخش استفاده میشود و رنگهای تیره و تند برای اتاق خواب کودکان اصلا مناسب نیست. برای سالن پذیرایی استفاده از رنگهای روشن توصیه میشود. در ادامه شما را با تاثیر برخی از انواع رنگها بر فضا آشنا خواهیم کرد.

تاثیر رنگ بر فضا

همانطور که گفتیم در یک شرکت طراحی داخلی یا شرکت دکوراسیون داخلی استفاده از رنگها نقش مهمی دارد.

رنگهای روشن و شاد موجب بزرگتر شدن فضای اتاق میشود و آرامش بخش است بنابراین در ساختمانهای کوچک استفاده از این رنگها میتواند دلپذیر باشد.

اگر فضای اطراف بیش از حد بزرگ است از رنگهای نیمه روشن استفاده کنید.

رنگهای پررنگ و تند میتوانند از میزان ارتفاع سقف کم کنند و فضا را کوچکتر جلوه دهند. در مکانهای قدیمی و طراحی های کلاسیک استفاده از رنگهای تند میتواند مناسب باشد.

رنگهای پاییزی نیز فضا را کوچک تر نشان میدهند. این رنگها فضای گرم و صمیمی ایجاد میکنند و میتوانند محیط اطراف را دلپذیر تر نمایند.

بسیاری از افراد ترجیح میدهند هزینه ای برای طراحی داخلی پرداخت نکنند اما واقعیت این است که هرکاری به افراد متخصص خود نیاز دارد. پس اگر اطلاعات کافی در زمینه چیدمان و رنگها ندارید یا در زمینه مبلمان و متدهای روز آشنایی ندارید بهتر است کار را به کاردان بسپارید تا از نتیجه آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *