تاثیر طراحی ویترین مغازه در میزان فروش

تاثیر طراحی ویترین مغازه در میزان فروش

 

طراحی ویترین مغازه برای جلب رضایت مشتری بسیار تأثیر گذار است. خلاقیت و استفاده از ایده های ناب از مواردی است که در طراحی ویترین هر مغازه ای می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

طراحی ویترین مغازه

ویترین مغازه و طراحی آن از جمله مواردی است که در نظر هر مشتری و مراجعه کننده تأثیر گذار است و دلیل این امر نیز اولین برخورد این افراد با طراحی ویترین مغازه می باشد. هر مغازه ای با توجه به نوع فعالیتی که در آن جاری است از طراحی متفاوتی برخوردار است. به عنوان مثال طراحی ویترین در مغازه های پوشاک با طراحی ویترین در مغازه های لوازم خانگی متفاوت است.

 اگر در رابطه با هر مراجعه ای که به خرید موفق رسیده است تحقیق کنید متوجه خواهید شد که نوع طراحی و دیزاین ویترین مغازه در میزان موفقیت فروش تأثیر گذار بوده است. از نکا ت مهم در رابطه با این نوع طراحی استفاده از ایده های خلاق و بکر می باشد. با کمی فکر و خلاقیت می توانید ویترین مناسبی برای مغازه خود طراحی کنید. البته استفاده از نظرات طراحان در این زمینه می توان کار گشا باشد. در ادامه در رابطه با اهمیت طراحی ویترین و نکاتی در این زمینه به بحث خواهیم نشست.

 اهمیت طراحی ویترین مغازه

طراحی ویترین مغازه از اهمیت بالایی برخوردار است و دلیل این امر نیز معرفی کالا و محصولات در ویترین مغازه می باشد. در واقع ویترین هر مغازه ای می تواند خلاصه ای از فعالیت موجود در مغازه باشد. اما برای این که بتوان طراحی مناسبی در این بخش از مغازه داشت باید به چند مورد مهم اهمیت ویژه ای داده شود. از جمله این موارد رنگ های شاد و جذاب می باشد.

 استفاده از رنگ های متضاد در طراحی و تزیین ویترین مغازه می تواند چشم نوازی آن را دو برابر نماید. از دیگر موارد تأثیر گذار در ویترین مغازه نوع چیدمان محصول و کالاهای مورد نظر می باشد. در واقع با چند ابتکار خلاقانه می توان چیدمان ویترین مغازه را به طور خاصی منحصر به فرد نمود. بنابراین با توجه به این موارد می توان به اهمیت و جایگاه طراحی ویترین هر مغازه ای پی برد.

چند نکته در طراحی ویترین مغازه

برای طراحی ویترین مغازه توصیه می شود چند نکته کلیدی و مهم را در نظر بگیرید. در ادامه به چند مورد آن ها خواهیم پرداخت.

استفاده از نور: نور پردازی مناسب نه تنها در ویترین مغازه بلکه در محوطه آن نیز می تواند به طور عجیبی مراجعه کننده بیشتری را جلب نماید. بنابراین توصیه می شود از ترکیب نوری مناسب در ویترین مغازه استفاده شود.

نوع چیدمان: همانطور که در بحث قبلی اشاره کردیم نوع چیدمان کالا و محصولات می تواند در طراحی ویترین مغازه تأثیر گذار باشد. در واقع طراحی هر ویترینی با نوع کالای قرار داده شده در آن تعریف می شود. می توانید از نظم در چیدمان کالا و محصولات استفاده کنید و یا به صورت نامنظم با چیدمان خاصی این طراحی را خاص تر نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *