طراحی داخلی طلا فروشی شیک و مدرن

بیشتر مشتریان طلافروشی ها خانمها هستند و برای خانمها زیبایی و چشم نوازی محیط از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ بنابراین یک دکوراسیون زیبا و شیک در طراحی داخلی طلا فروشی نقش مهمی در جذب مشتری دارد.

طراحی داخلی طلافروشی

اگرچه زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی یک طلافروشی در جلب مشتری نقش به سزایی دارد اما باید به یاد داشت که در طراحی یک طلا فروشی آنچه بیشتر از زیبایی دارای اهمیت است امنیت و حفاظت فروشگاه است. طلا کالای گرانبهایی است که عرضه آن نیازمند حفظ امنیت در فضای داخلی طلا فروشی می باشد. طراحی ویترین طلا فروشی باید طوری باشد که به مشتری امکان مشاهده کامل محصول را بدهد. فروشندۀ طلا فروشی نمیتواند کالای خود را برای هر مشتری از ویترین خارج کند پس لازم است که مشتری کالا را ببیند و چنانچه قصد خرید جدی داشت آن را برای مشاهده در اختیار وی قرار دهند.

طراحی داخلی طلافروشی

نقش نورپردازی در طراحی طلا فروشی

در زمان طراحی یک طلافروشی، نورپردازی نقش بسیار مهمی دارد. نورپردازی مناسب باعث درخشش طلا میشود و جذابیت کالا را پیش چشم مشتری بیشتر میکند.

نور در فضای طلا فروشی نباید کم یا زیاد باشد. برای انتخاب رنگ فضا در طراحی داخلی طلا فروشی بهتر است از تم روشن استفاده شود. همچنین نام طلا فروشی نیز میتواند در انتخاب طراحی موثر باشد. به عنوان مثال جواهر فروشی الماس… میتوان از طرح الماس برای طراحی داخلی فضا یا گوشه کناره ها استفاده کرد. در هر حال بیاد داشته باشید که وجود رنگها و لوکس بودن فضا در یک طلا فروشی بسیار مهم است.

طراحی طلا فروشی

طراحی کانترهای نمایش طلا فروشی

در بیشتر مواقع کانترها و استندهای نمایش کالا در طلا فروشی ها از چوب یا ام دی اف هایگلاس تهیه میشود؛ اما میتوان بسته به نیاز فضا از متریال دلخواه دیگر نیز استفاده کرد.

مالک یک جواهر فروشی همواره تمایل دارد تا کالای خود را به صورتی واضح و در زیباترین حالت پیش چشم مشتریان قرار دهد اما همچنین امنیت کالا نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. جواهرات داخل ویترین یک جواهر فروشی باید درخشان و زیبا باشند تا چشم بیننده را خیره کنند و آنها را به داخل مغازه بکشانند.

طراحی داخلی طلا فروشی

زمانی که یک مشتری به یک فروشگاه جواهر فروشی می رود  اولین چیزی که در نظر او قرار میگیرد و یا اولین چیزی که انتظارش را دارد لوکس بودن محیط است. چنین مکان هایی باید طوری طراحی شوند که زیباترین کالکشن های جواهر آلات را به معرض نمایش بگذارند. همچنین امنیت محصولات نیز داری اهمیت به سزایی است. همانطور که در تصاویر مشاهده می شود جواهرات در باکس ها و ویترین های شیشه ای محصور شده اند.

طراحی داخلی طلا فروشی

ایجاد نقطه عطف در طراحی داخلی طلا فروشی با مها دیزاین

در طراحی دکوراسیون داخلی طلا فروشی بهتر است تا یک مرکز یا نقطه عطف برای فروشگاه در نظر گرفته شود. مکانی که نگاه هرکسی را به خود جلب کند و درخشان و زیبا باشد. به طور معمول این مکانی است که بهترین کالای فروشگاه در آن قرار داده میشود. چنین مکانی میتواند در قسمت انتهای مغازه باشد. میتوانید دیواره ای به رنگ تیره ایجاد کنید و جواهر را روی آن نمایش دهید. این دیواره با نورپردازی مناسب در میان مغازه ای که طراحی دکوراسیون آن به رنگهای روشن است هر نگاهی را به خود خیره میکند.

 طراحی سقف

یکی از مهمترین بخشهای دکوراسیون یک طلافروشی سقف آن است. سقف در فضای طراحی دکوراسیون داخلی یک فروشگاه نقش بسیار مهمی دارد. به طور معمول طراحان حرفه ای برای سقف از طراحی متضاد با کف استفاده میکنند یعنی اگر کف مغازه رنگ تیره دارد، برای سقف از رنگ روشن استفاده میشود و چنانچه سقف به رنگ تیره باشد کف را با رنگ روشن تری انتخاب میکنند.

استفاده از کفپوش مناسب برای طراحی طلا فروشی

زمانی که یک دکوراسیون را طراحی میکنید لازم است به همه جنبه های کار توجه کنید. در غیر این صورت نتیجه کار شما به اندازه کافی خوب و موفق نخواهد بود. بیاد داشته باشید کف، سقف و دیوارها از اهمیت یکسانی برخوردارند و فضایی که شما طراحی میکنید از ترکیب همۀ اینها به وجود می آید. استفاده از لمینیت های روشن برای کف پوش طلافروشی میتواند انتخاب مناسبی باشد. اگر در طراحی ویترینها یک نوار تیره را قرار دهید میتواند موجب برجسته تر شدن ویترین ها باشد.