طراحی داخلی مجتمع تجاری به روش مدرن

طراحی داخلی مجتمع تجاری استاندارد

 

طراحی داخلی مجتمع تجاری به طور کلی با طراحی سایر مکان ها از جمله منزل مسکونی و یا ادارات بسیار متفاوت است. به طور کلی طراحی و دکوراسیون بندی که برای مکان های تجاری در نظر گرفته می شود بسیار حساس تر و مهم تر است. امروز قصد داریم در خصوص مدل های طراحی داخلی مجتمع تجاری صحبت کنیم.

طراحی داخلی مجتمع تجاری استاندارد

مجتمع ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند، مجتمع های مسکونی و تجاری، در مجتمع های مسکونی افراد مختلف و مشخصی زندگی می کنند. اما اگر به مجتمع های تجاری و پاساژ و مراکز خرید دقت کنید می بینید که طیف وسیعی از افراد در این مکان ها رفت و آمد می کنند، بنابراین طراحی داخلی مجتمع تجاری باید به صورتی باشد که با سلیقه میلیون ها آدم سازگار باشد و قطعاً چنین کاری ساده نخواهد بود!

به طور کلی برای طراحی داخلی مراکز تجاری در ابتدا باید استاندارد سازی های اولیه به طور دقیقی انجام شود، به این معنی که راهروهایی که برای استفاده از خریداران فراهم می شود به طور دقیق مشخص و ایمن سازی شود. از سمت دیگر باید مشخص شود که در کدام بخش ها میزان مغازه ها بیشتر است، همینطور کدام بخش برای استراحت و … تعبیه شده است. به این ترتیب می توان به سادگی متوجه شد که بهترین طراحی داخلی مراکز تجاری کدام است.

طراحی داخلی مجتمع تجاری لوکس

اگر می خواهید طراحی داخلی مجتمع تجاری به صورت کاملاً لوکس انجام شود باید از آینه کاری و نورپردازی های بسیار قدرتمندی در مجتمع تجاری استفاده کنید. عموماً لوکس سازی فضاهای تجاری از طریق بازی با رنگ ها صورت می گیرد. به این ترتیب می توانید بهترین نتیجه ممکن را حاصل کنید. در نظر داشته باشید که طراحی داخلی مجتمع تجاری باید همه پسند باشد، یعنی ترکیب رنگ و طرح بندی های بکار رفته باید طوری باید که افراد از طبقات و فرهنگ مختلف با آن به درستی ارتباط بگیرند.

در طراحی ورودی مجتمع تجاری باید کمی اغراق شود، عموماً استفاده از چنین وضعیتی سبب می شود که افراد بیشتری به سمت چنین مراکزی جذب شوند.

نکات اصولی طراحی داخلی مجتمع تجاری

برای طراحی داخلی مجتمع تجاری در ابتدا باید از راهرو ها و راه پله آغاز کرد، استفاده از فضایی باریک و غیر استاندارد سبب می شود که مشتریان کلافه شده و محل مورد نظر را ترک کنند. استفاده از طرح های سه بعدی بر روی دیوار و سقف راهرو ها سبب می شود که تمامی فضاها به صورت دقیقی طراحی شوند. عموماً استفاده از انیمیشن سازی بر روی سقف از جدیدترین طرح هایی است که این روزها بسیار باب شده است، در مراکز تجاری لوکس چنین ایده ای سبب افزایش گردش مالی های بسیار گسترده ای شده است که اهمیت آن خالی از لطف نیست.