طراحی داخلی مغازه مدرن و شیک

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

 

طراحی دکوراسیون داخلی برای یک مغازه یکی از عوامل مهم در مسئله کسب و کار و فروش بیشتر آن فروشگاه است. در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه باید به نکات بسیاری دقت کرد؛ که در این میان دو نکته ارائه خدمات و فروش محصولات مهم ترین پارامترها در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی است. در ادامه به بررسی اهمیت طراحی داخلی مغازه و چند نمونه از طراحی های موجود می پردازیم.

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی برای یک مغازه از دیدگاه مها دیزاین

همان طور که گفته شد در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی یک مغازه توجه به دو پارامتر ارائه خدمات و فروش محصولات بسیار مهم است. در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی باید به فروش محصول توجه بسیاری داشت؛ و در واقع هدف اصلی از طراحی مغازه همین مسئله فروش بیشتر است. طراحی دکوراسیون داخلی در یک مغازه می تواند به دو صورت انجام شود؛ که در روش اول بولد کردن محصول فروش هدف طراحی بوده و در روش دوم بولد کردن دکوراسیون مغازه است.

طراحی داخلی مغازه

نکته اصلی در طراحی داخلی مغازه

 نکته ای که در هر دو روش اجرای طراحی مغازه وجود دارد این است که باید طراحی دکوراسیون داخلی به گونه ای صورت بپذیرد که مشتریان مغازه در کمال آرامش بتوانند به خرید محصولات موجود بپردازند؛ و بتوانند با خیالی آسوده و به صورت راحت به بررسی کالاهای موجود در مغازه مشغول شوند. البته نکته بسیار ظریفی در طراحی دکوراسیون داخلی برخی از مغازه ها وجود دارد. به عنوان مثال در طراحی یک طلا فروشی باید به این نکته توجه شود که نمی توان اجازه دسترسی راحت را به همه مراجعه کنندگان داد. در این گونه موارد باید طراحی مغازه طوری باشد که بدون نیاز به دسترسی بتوان محصول مورد نظر را مورد بررسی قرار داد. در ادامه به معرفی چند نمونه طراحی دکوراسیون داخلی مغازه خواهیم پرداخت.

طراحی دکوراسیون داخلی پرده فروشی

در تصویر زیر طراحی انجام گرفته برای یک فروشگاه پرده سرا را می توانید مشاهده کنید. نکته ای که در طراحی چنین فروشگاه هایی وجود دارد جلوه کردن محصول اصلی است. به همین خاطر در طراحی باید از نورپردازی های ویژه استفاده کرد؛ و کاری کرد که نظر بیننده به محصولات ارائه شده جلب شود. طراحی قسمت های دیگر مغازه می تواند ساده و سبک انجام گیرد.

طراحی مغازه

طراحی دکوراسیون طلا فروشی

در طراحی دکوراسیون یک طلا فروشی جلوه گر بودن و پر زرق و برق بودن ویترین ها اهمیت ویژه ای دارد. نکته دیگری که در این گونه مغازه ها حائز اهمیت است بحث امنیت محصولات است. به همین خاطر معمولاً از شیشه های نشکن و شفاف به طور عمده در طراحی یک مغازه طلا فروشی استفاده می شود. (تصویر۲)

طراحی داخلی فروشگاه های زنانه

برخی از فروشگاه ها مخصوص طیف خاصی از جامعه هستند. به عنوان مثال مغازه هایی که کیف و کفش زنانه می فروشند اغلب مشتریانشان را خانم ها تشکیل می دهند. خانم ها در بحث خرید بسیار حساس هستند؛ و ترجیح می دهند با وسواس کامل محصولات را بررسی کنند. این نکته را باید در طراحی چنین مغازه هایی مورد توجه قرار داد. به همین دلیل باید اجازه دسترسی و بررسی کامل را برای مشتریان ایجاد کرد.

طراحی داخلی مغازه