دکوراسیون داخلی ویلا با آخرین متد روز دنیا

نکاتی در رابطه با طراحی داخلی ویلا

 

امروزه بسیاری از شهرنشینان توجه خاصی به داشتن ویلا و ساختن آن دارند.توجه به طراحی داخلی ویلا از مراحل معماری و از جمله محبوب ترین کارها در امر ساختن ویلا می باشد.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا با توجه به وسعتی که دارد کار چندان سختی نمی باشد, اما آنچه در طراحی ویلا بیش از هر نکته‌ای چشمگیر است , طراحی مناسب و جذاب این مکان است. برای هر طراحی و اجرای دکوراسیون باید وسعت و اندازه فضا را در نظر گرفت و نسبت به امکانات و شرایط موجود طراحی را انجام داد. اجرای دکوراسیون داخلی ویلا نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

هرچند که هنگامی که صحبت از دکوراسیون داخلی ویلا می شود منظور فضایی است که در آن چندین اتاق با پذیرایی بزرگ و امکاناتی همچون جکوزی, استخر و بالکن های بزرگ وجود دارد. نکته مهم در طراحی ویلا مخصوصاً طراحی داخلی موقعیت قرار گرفتن ویلای مورد نظر می‌باشد. به عنوان مثال ویلا در موقعیت آب و هوای بارانی طراحی متفاوتی با ویلا در منطقه کوهستانی و گرمسیری دارد. توجه به این عامل مؤلفه های طراحی را برای هر فضا تغییر می‌دهد.در طراحی ویلا می بایست تمامی فاکتورهای مربوطه از جمله رنگ و نور پردازی را در نظر گرفت.

دکوراسیون داخلی ویلا

 نکات مهم در طراحی داخلی ویلا

در طراحی ویلا توجه به چند نکته بسیار مهم و حائز اهمیت است. این نکات عبارتند از:

  • توجه به فضای لابی ها مخصوصاً اگر ویلای شمال دوبلکس باشد, چرا که این فضا پررفت و آمدترین مکان می‌باشد.
  • چیدمان مبلمان در فضای لابی ها البته اگر در لابی ها ورودی برای فضاهای دیگر در نظر نگرفته باشید.
  • توجه به دیزاین و دکوراسیون داخلی پذیرایی: اگر فضای شما به گونه ای است که می توانید مبلمان در آن بچینید باید این کار را با فرش های تزیینی مکمل کنید.
  • پرده های مناسب برای اتاق های خواب: اگر اتاق های خواب دارای پنجره های مناسب هستند توجه به پرده های آن بسیار مهم است.
  • ترکیب رنگهای مناسب با یکدیگر: به عنوان مثال هارمونی کرم و طلایی و یا کرم و قهوه ای بسیار مناسب است. در طراحی خود حتما به نور و رنگ توجه کنید.
  • چیدمان همراه با تقارن بسیار مهم است. آنچه در طراحی داخلی ویلا به چشم می‌آید تقارن داشتن معماری و در امتداد آن طراحی می باشد.

دکوراسیون داخلی ویلا

نگاهی ویژه به آشپزخانه در طراحی داخلی

 توجه به چند عامل درطراحی داخلی ویلا بسیار مهم است. توجه به معماری , جانمایی سرویس بهداشتی و مسیر از جمله این موارد است. اما آنچه در این بخش موضوع بحث ماست طراحی آشپزخانه ویلا می باشد. آشپزخانه با توجه به فضای کلی ویلا باید طراحی شود. اگر ویلایی دوبلکس دارید حتما آشپزخانه در کنار پذیرایی قرار گیرد.می توانید از طرح جزیره و یا کابینت بندی خلوت استفاده کنید.

 در این رابطه رنگ بندی کابینت ها نیز بسیار مهم است. توجه داشته باشید هارمونی رنگ بین کابینت ها و وسایل داخل پذیرایی رعایت شود. در طراحی آشپزخانه نیز باید نور را لحاظ کنید. می‌توانید از روشنایی خطی برای افزایش نور آشپزخانه استفاده نمایید. در طراحی ویلای مورد نظر آشپزخانه را با پذیرایی و مجموعه ویلا طراحی کنید. توجه به این عمل زیبایی محیط تفریحی و زندگی شما را افزایش می‌دهد. بنابراین هر کدام از بخش های مختلف در طراحی ویلا و دکوراسیون داخلی ویلا آن موثر و تأثیرگذار می باشد که طراحان می بایست در طراحی داخلی ویلا  به آن توجه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *