طراحی داخلی لابی به صورت شیک و مدرن

نکات طراحی لابی و اهمیت آن

 

لابی بخشی از ساختمان است که می تواند موقعیت آن را نمایش دهد و نمای کلی از ساختمان را به مهمان نشان دهد. اهمیت طراحی داخلی لابی مسکونی به شیوه ای مناسب بسیار اهمیت دارد. کاربرد لابی مجتمع مسکونی تنها به عنوان فضایی برای انتظار نیست، این فضا نشان دهنده معماری مجتمع برای مهمان هایتان خواهد بود پس در طراحی آن باید دقت کرد.

طراحی لابی مسکونی

طراحی داخلی لابی  باید به گونه ای باشد که برای برگزاری جلسات و یا محلی برای انتظار مهمان ها مناسب باشد. در مجتمع های بزرگ در طراحی این بخش قسمتی را به منظور کنترل رفت و آمد ها توسط نگهبانی در نظر می گیرند. نکته ای که در طراحی لابی مسکونی باید توجه بسیاری به آن داشت استفاده از کفپوشی مقاوم است تا به دلیل رفت آمد های بسیار و یا ضربه ای که ممکن است حین اسباب کشی ها به آن وارد شود، آسیب نبیند و دچار فرسایش نشود. یکی از خصوصیات کفپوش های خوب علاوه بر مقاومت، راحت تمیز کردن آن است.

طراحی لابی

اهمیت لابی مجتمع مسکونی

لابی مجتمع مسکونی در واقع فضای مشترک و عمومی در ساختمان است که با رعایت اصول طراحی آن می توان فضای دلنشین و آرامش بخشی را در ساختمان ایجاد کند. این بخش از ساختمان باید نیازهای تمام ساکنین را برطرف کند. دو بخش اصلی در هر لابی ساختمان بخش نگهبانی و بخش نشیمن است که طراحی هر کدام بر اساس اصولی انجام می شود. بخش نگهبانی باید به گونه ای طراحی شود که ساکنین بتوانند به راحتی برای سوالات خود به آنجا مراجعه کنند و نگهبان هم بتواند رفت و آمدها و مسائل دیگر را کنترل کند. بخش نشمین نیز باید طراحی شیک و دلنشینی داشته باشد تا فضای آرامش بخشی را برای ساکنین فراهم کند.

نکات مورد توجه در طراحی لابی

در طراحی داخلی لابی مسکونی برای طراحی کف آن می توان از سنگ های ساختمانی استفاده کرد که گزینه مناسبی است. با توجه به وسعتی که لابی مجتمع مسکونی دارد می توان از دیوار پوش مناسب استفاده کرد. در لابی های بزرگ برای این منظور از رنگ روغنی و یا کاغذ دیواری استفاده می کنند. اما اگر لابی ساختمان کوچک باشد برای جلوگیری از آسیب دیواره حین جابه جایی ها از چوب و یا سنگ ها ساختمانی استفاده می کنند که دوام بیشتری داشته باشد. نکته مهمی که در این بخش از ساختمان باید به آن توجه داشت نورپردازی مناسب است تا فضای دلنشینی ایجاد شود و برای برگزاری جلسات نور کافی وجود داشته باشد. بدین ترتیب با رعایت نورپردازی مناسب در طراحی لابی مسکونی فضای دلنشینی در ساعات مختلف شبانه روز در این بخش خواهیم داشت. استفاده از گیاهان متناسب با محیط لابی در زیباتر کردن آن موثر خواهد بود.

طراحی داخلی لابی