طراحی لابی مجتمع مسکونی با کیفیت عالی

 

نکات مهم در خصوص طراحی لابی مسکونی

 

به  نظر شما لابی مسکونی چه تاثیری در زیبایی و راحتی ساختمان و محل سکونت افراد دارد؟ آیا برای طراحی لابی مسکونی باید از ایده های خاصی استفاده کرد؟ شاید بهتر باشد نکات کلیدی و مهم در خصوص طراحی قسمت های مختلفی از لابی مجتمع مسکونی را بررسی کنیم.

اهمیت بخش ورودی و راهرو در طراحی لابی مسکونی

با افزایش جمعیت، آپارتمان ها و مجتمع های بسیاری برای زندگی مردم ساخته شده اند که در هر یک از آنها رفت و آمد زیادی صورت می گیرد. بنابراین طراحی صحیح ورودی لابی مسکونی و همینطور فضای راهرو ها از مسایل بسیار مهم محسوب می شود.

 لابی مسکونی به فضایی گفته می شود که عموم افراد باید از آن عبور کنند تا به آپارتمان خود برسند.برای طراحی لابی مسکونی در ابتدا باید تقسیم بندی دقیقی صورت پذیرد، در واقع فضاهای عمومی ساختمان تا حد بالایی نشان دهنده موقعیت و سبک زندگی ساکنان آن است . عموما لابی های مسکونی با سقف بسیار بلند ساخته می شوند.

اگر بخواهیم به طور کلی در خصوص طراحی لابی مسکونی صحبت کنیم این فضا به دو بخش نگهبانی و نشیمن تقسیم می شود که قطعا هر یک از بخش ها طراحی خاص خود را می طلبد.

طراحی لابی مسکونی

فضای نشیمن در طراحی لابی مسکونی

می دانیم که ورودی خانه باید رویکرد دعوت کننده داشته باشد و هرچقدر این فضا با مهمان نوازی بیشتری همراه باشد می تواند تاثیر گذار تر باشد بنابراین لابی تنها فضای انتظار محسوب نمی شود. نشیمن هتل فضایی است که ترکیبی از مبل و صندلی و میز در آن به صورت کاملا اصولی قرار می گیرد. هرچه میزان نورپردازی و همینطور وسایل تزیینی در این هتل اصول تری باشد قطعا تاثیر بیشتری بر روی مخاطب خواهد گذاشت.

یکی از موضوعات بسیار مهم برای طراحی داخلی لابی بخش نشیمن استفاده از کف پوش های زیبا و شیک است. به جرات می توان گفت تاثیر کف پوش بر مخاطب بسیار زیاد است. یکی از گزینه های بسیار زیبا و مناسب استفاده از کف پوش های سنگی است این کف پوش ها در برابر هر گونه ضربه ای مقاوم هستند و دارای تنوع رنگی بسیار زیبایی هستندد. از طرفی نظافت چنین کف پوش هایی بسیار آسان است.

طراحی لابی مسکونی

فضای نگهبانی در لابی مجتمع مسکونی

قطعا تعداد افرادی که در مجتمع های مسکونی زندگی می کنند زیاد است به این ترتیب رفت و آمدهای زیادی نیز صورت می گیرد، عموما در چنین محیط های برای حفظ آرامش و امنیت نیاز به فردی است که به صورت شبانه روز نگهبانی دهد. در نظر داشته باشید که این موضوع سبب می شود طراحی بخش نگهبانی هتل اهمیت ویژه ای داشته باشد. عموما این بخش باید به صورت طراحی شود که فرد مورد نظر بتواند به سادگی با تک تک افراد ارتباط بگیرد و هیچ گاه بخش پنهانی نباید در طراحی بخش نگهبانی لابی مسکونی وجود داشته باشد.

لابی مجتمع مسکونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *