طراحی داخلی اداری مدرن و شیک مها دیزاین

از آن جا که افراد زمان زیادی را در محیط کار خود مشغول به کار می باشند، بنابراین اداره و محل کار افراد همانند خانه دوم آن ها می باشد. در نتیجه طراحی دکوراسیون اداری بسیار حائز اهمیت می باشد و مدیران و روسای شرکت ها به این مسئله بسیارتوجه می کنند. طراحی دکوراسیون داخلی انواع مختلفی دارد. همانند طراحی اداری با چوب، شیشه، پلاستیک و … . برای آشنایی با زوایای مختلف طراحی دکوراسیون اداری لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید.

طراحی داخلی اداری با مها دیزاین

اگر قصد طراحی دکوراسیون اداری دارید، باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید. که این نکات شامل نور پردازی، مبلمان، رنگ آمیزی دیوار ها و همین طور به کار بردن وسایل ضروری متناسب با فعالیت هر اداره می باشند. در صورتی که افرادی که به طراحی دکوراسیون داخلی می پردازند، به این نکات توجه نمایند می توانند طراحی دکوراسیون داخلی بسیار شیک و زیبایی انجام دهند. از آن جایی که این دکوراسیون اداری می تواند سبب آرامش و انگیزه در کارمندان آن اداره شود و آن ها می توانند کار خود را به بهترین شکل و با انگیزه کافی به انجام رسانند، در نتیجه با کمک طراحی دکوراسیون اداری می توان به اقتصاد یک اداره یا شرکت رونق بخشید.در واقع می توان گفت که طراحی دکوراسیون اداری تاثیر زیادی در افزایش کارایی و راندمان بالای کارکنان دارد.

طراحی داخلی اداری

پارتیشن بندی

   وقتی به یک اداره یا سازمان وارد می‌شوید، یکی از بیشترین چیزهای که به چشم می آید این است که کارمندان آن اداره هرکدام در اتاقی مشغول به کار می باشند. این جدایی بین کارمندان به منظور راحت تر بودن هر کدام از کارمندان درون اتاق خود، اجتناب از شلوغی و سروصدا های ناشی از رفت و آمد های بیجا، فراهم شدن فضای مناسب برای برقراری ارتباط بین ارباب رجوع و کارمند و … می باشد. پارتیشن بندی ها بصورت تک جداره و دو جداره طراحی می شوند. که البته انواع پارتیشن برای طراحی داخلی اداری از لحاظ جنس به صورت شیشه ای، چوبی و آلومینیومی  کاربرد دارند. که پارتیشن ها با توجه  به محل استفاده و کاربرد، دارای ابعاد مختلفی شامل کوتاه، بلند تا سقف و نیمه بلند می باشند. که با نصب پرده و نور پردازی پارتیشن ها، می توان سبب زیبا تر شدن طراحی دکوراسیون اداری شد. استفاده از پارتیشن های متحرک مخصوصا در طراحی دکوراسیون اداری دفاتر کوچک بسیار کارآمد می باشد. از مزایای پارتیشن نسبت به انواع دیگر جدا کننده ها و مصالح بنایی، قابلیت جابجایی و تغییر آسان آن می باشد.

طراحی اداری

مبلمان برای دکوراسیون داخلی اداری

نوع مبلمانی که برای محیط کار انتخاب می شود، بسیار مهم می باشد. انتخاب مبل بر اساس رنگ، جنس، سبک و … می تواند متفاوت باشد. مبلمان اداری باید زیبا و راحت باشند. در انتخاب مبلمان عوامل دیگری مانند بزرگ یا کوچک بودن فضای دفاتر اداری نیز تاثیر گذارند. سبک مبلمان نیز انواع مختلفی دارند. مثلا مبلمان سلطنتی، راحتی، کلاسیک و … که متناسب با طراحی دکوراسیون اداری انتخاب می‌شوند. از طرفی چیدمان مبلمان و میز های اداری بسیار مهم می باشد. مثلا میز کار ها در اتاق ها باید به گونه ای چیده شوند که به تمام فضای اتاق و دیگر کارمندان تسلط کافی باشد. همین طور باید توجه داشت که سبک مبلمان در نوع چیدمان آن ها بسیار موثر می باشد. به این صورت که مبلمان کلاسیک به شکل قرینه و مبلمان مدرن به صورت چهار چوب های زاویه دار چیده می شوند.

طراحی داخلی اداری

استفاده از کفپوش در دکوراسیون اداری

برای طراحی داخلی اداری  بهتر است از سنگ یا سرامیک استفاده شود. لمینیت و موکت نیز از کفپوش های مناسب برای دکوراسیون ساختمان های اداری می باشد. خوب است بدانید پارکت در طراحی دکوراسیون اداری کاربرد زیادی ندارد. مگر پارکت هایی که اختصاصا به عنوان کفپوش اداری ساخته شده باشند. کفپوش اداری معمولا در طرح ها و نقش های متفاوتی طراحی و تولید می شوند. کفپوش های اداری قابلیت نصب آسان دارند.این کفپوش ها مانع هر گونه لغزندگی بوده و طول عمر زیادی دارند. در طراحی دکوراسیون اداری، طراحان می توانند متناسب با دیگر اجزای اداره رنگ و طرح این کفپوش ها را انتخاب نمایند.

طراحی اداری

طراحی دکوراسیون اداری برای دفاتر  کوچک

ما برای کسانی که قصد طراحی دکوراسیون اداری دارند، اما با کمبود فضا مواجه هستند پیشنهاد هایی داریم. مثلا این افراد می توانند فضا هایی روی دیوار برای چیدمان وسایل ضروری و کاربردی در نظر بگیرند. تا فضای کم تری از میز و زمین اشغال شود. همین طور در طراحی دکوراسیون اداری دفاتر کوچک افراد می توانند به جای قرار دادن میز بزرگ که سبب اشغال شدن همه فضا شود، از میز های کوچک به همراه چند صندلی استفاده نمایند. برای نظم بخشیدن و عدم آشفتگی می توان در این فضا های کوچک، از قفسه ها و کمد های اداری استفاده نمود.

طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی اداری برای دفاتر بزرگ

از آن جا که در دفاتر بزرگ شما با مشکل کمبود جا مواجه نمی باشید، بنابراین محدودیت کمتری در انتخاب وسایل دارید. مثلا می توانید از کمد ها و قفسه های بزرگ تر استفاده نمایید. یا این که می توانید میز های کنفرانس بزرگ با چندین صندلی در طراحی دکوراسیون اداری به کار ببرید.

 طراحی دکوراسیون اداری متناسب با کار و محیط

هر چه طراحی دکوراسیون اداری تناسب بیشتری با فعالیتی که در آن اداره صورت می گیرد داشته باشد، می تواند جلوه زیبا تری به آن اداره ببخشد و در نتیجه انگیزه ارباب رجوع ها و همین طور کارمندان برای حضور در آن فضا را بیشتر می نماید. در نتیجه هرچه علاقه و انگیزه کارمندان برای حضور و فعالیت در اداره بیشتر باشد و همین طور ارباب رجوع بیشتر به آن اداره مراجعه نماید، در پیشرفت و رشد اقتصادی آن اداره تاثیر بیشتری دارد. از طرفی همین تناسب بین طراحی دکوراسیون اداری با فعالیت اداره، سبب زیبا تر جلوه دادن دیزاین و طراحی اداری نیز می شود.

رنگ آمیزی و طراحی دیوار ها

رنگ آمیزی در طراحی دکوراسیون اداری بسیار مهم می باشد. مثلا در طراحی دکوراسیون اداری می توانید از ترکیب رنگ هایی مانند کرم یا سفید با قهوه ای روشن یا تیره استفاده کرد. این رنگ از مناسب ترین رنگ ها برای طراحی دکوراسیون اداری می باشد. اما شما می توانید برای طراحی دکوراسیون اداری از دیگر رنگ ها نیز استفاده نمایید. انتخاب رنگ های گرم و پر انرژی، رنگ های سرد و رنگ های خنثی به نوع فعالیتی که در هر اداره انجام می شود بستگی دارد. باید توجه داشت که رنگ های سرد سبب خستگی و کسل شدن کارمندان می شوند. و همین طور رنگ های گرم سبب هیجان بیشتر در افراد می شوند. توصیه می شود در طراحی دکوراسیون اداری از ترکیب رنگ های سرد و گرم استفاده شود. یکی دیگر از روش های طراحی دیوار ادارات استفاده از کاغذ دیواری می باشد. با کمک کاغذ دیواری، حتی نقش هایی که به کمک رنگ قابل اجرا نیستند را نیز می توان روی دیوار طراحی کرد. همین طور باید توجه داشت که تنوع رنگ و مدل های کاغذ های دیواری بسیار بیشتر از رنگ آمیزی می باشند.

نور پردازی مناسب محل کار

نور پردازی از دیگر عوامل مهم در طراحی دکوراسیون اداری می باشد. برای جلوگیری از خستگی و خیرگی چشم کارمندان، از نور های مستقیم و شدید نباید استفاده شود. در طراحی دکوراسیون اداری می توان از آباژور ها و لوستر های تزئینی برای زیبا تر شدن دکوراسیون اداری استفاده کرد. که انتخاب سایز لوستر ها به بلند یا کوتاه بودن سقف بستگی دارد. هم چنین باید توجه داشت که لوستر هایی که حباب شفاف داشته باشند روشنایی بیشتری دارند. اما لوستر با حباب کدر روشنایی دلپذیر تری ایجاد می نماید. همین طور اگر اتاق های اداره به نور طبیعی دسترس دارند، بهتر است در اتاق ها پنجره تعبیه شده و از پرده های مناسب استفاده شود. تا از این نور طبیعی بهره مند شوند. در طراحی دکوراسیون اداری نور پردازی می تواند کاربردی و مدرن باشد.

بحث پایانی در طراحی اداری مها دیزاین

شما علاوه بر نکات گفته شده در قسمت های قبلی می توانید در محیط کار خود از انواع گل و گیاهان استفاده نمایید. با این کار هم سبب زیبا تر شدن محیط کار می شوید و هم محل کار از یک نواختی و کسل کنندگی خارج می شود که این کار تاثیر به سزایی در روحیه کارمندان خواهد داشت. از طرفی چون کارمندان ساعات زیادی را در اداره می گذرانند می توان فضایی برای قرار دادن  قاب عکس عزیزانشان روی میز یا دیوار تعبیه کرد. تا انگیزه آن ها برای کار در آن فضا بیشتر باشد. هم چنین استفاده از قاب عکس های زیبا می تواند در جذاب شدن طراحی دکوراسیون اداری تاثیر گذار باشد. در اتاق ها مخصوصا اتاق مدیریت می توانید کتابخانه ای تعبیه نموده و کتاب های مرتبط با فعالیت آن شرکت یا اداره را درون کتابخانه قرار دهید.