طراحی داخلی خانه مدرن و شیک

آشنایی با بایدها و نبایدهای طراحی داخلی خانه

 

‌در طراحی دکوراسیون داخلی خانه نکات زیادی نقش دارد. به عنوان مثال بسیاری از افراد عقیده دارند که طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه تحت تأثیر طراحی و جایگاه دیوارها و معماری خانه است. همچنین خرید لوازم شیک نیز می تواند بر روی طراحی داخلی خانه تأثیر بگذارد. در این میان بایدها و نبایدهایی نیز وجود دارد که باید در طراحی دکوراسیون داخلی منزل آن ها را رعایت کرد. (تصویر۱)

بایدهای طراحی داخلی مسکونی

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه نکاتی وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید جلوه ویژه ای به منزل خودتان بدهید و کاری کنید که زیبایی آن جلوه گری نماید. این نکات عبارتند از:

ایجاد تعادل در وسایل خانه

تعادل نقش ویژه ای در طراحی داخلی خانه دارد. شما باید بتوانید تعادل را در همه نقاط حفظ کنید. به عنوان مثال باید در تهیه لوازم منزل تعادل ایجاد کنید. استفاده همزمان از وسایل با جنس های متضاد می تواند سردی و بی روحی خانه را تحت تأثیر قرار دهد. این تضاد می تواند در استفاده از لوازم قدیمی و جدید و یا وسایل چوبی و فلزی باشد.

طراحی داخلی خانه

نقش مبلمان با کیفیت

امروزه در بیشتر خانه ها از مبلمان به عنوان یکی از عناصر طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود. در خرید مبل به این نکته توجه داشته باشید که هدف از مبلمان ایجاد حس راحتی خودتان و میهمانان تان است. پس به جنس و کیفیت مبلمان خانه توجه داشته باشید. حتی اگر مجبور باشید کمی هزینه بیشتری کنید مطمئن باشید ارزشش را دارد. بخصوص که مدت زمان بیشتری نیز می توانید از آن ها استفاده کنید.

اهمیت استفاده از عناصر طبیعی در طراحی مسکونی

انسان ذاتاً طبیعت دوست است. به همین خاطر هم هست که عناصر طبیعی می تواند روح او را تحت تأثیر قرار دهد؛ و باعث ایجاد آرامش در او شود. در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تا جایی که امکانش هست از گیاهان و عناصر طبیعی استفاده کنید. همچنین اگر می توانید سعی کنید از نور روز بیشترین استفاده را داشته باشید. (تصویر۲)

نبایدهای طراحی داخلی منزل

همین طور که بایدهایی در طراحی خانه وجود دارد یک سری نبایدها نیز وجود دارد که با رعایت آن ها می توان محیط خانه را شاداب تر نمود.

عدم زیاده روی

همان طور که اشاره شد تعدل و حفظ تعادل نقش مهمی در طراحی داخلی منزل دارد. زیاده روی در استفاده از هر عنصری می تواند اثر بدی بر روی طراحی بگذارد.

طراحی داخلی خانه

طراحی یک شکل خانه

دقت کنید اینکه از طرحی خوشتان می آید باعث نشود که از آن در طراحی منزل مسکونی استفاده کنید. به عنوان مثال داشتن دو یا سه اتاق یک شکل در خانه زیاد مطبوع نیست؛ و حس خوبی به بیننده منتقل نمی کند. سعی داشته باشید برای هر مکان طراحی متفاوتی در نظر بگیرید.

سفیدکاری بیش از حد در دکوراسیون داخلی منزل

در معماری های گذشته از گچ کاری برای طراحی داخلی منزل استفاده می شد. امروزه ولی سفید کردن همه جای خانه به زیبا شدن آن کمک چندانی نمی کند. رنگ بندی های متفاوت می تواند حس گرم و خوبتری را در بیننده ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *